Category Archives: رکورد گینس

نخستین توییت

نخستین پیام توییت شده توسط جک دورسی ( Jack Dorsey )  بنیان‌گذار سایت توییتر در 21 مارچ 2006 یعنی 7 سال پیش در ساعت 9:50 صبح ارسال شد. just setting up… Read more »

بزرگترین بستنی راکی رود جهان

5 شکلات ساز استرالیایی از کمپانی Darrell Lea در روز استرالیا یک بستی بزرگ راکی رود با طعم شکلات به درازای 5.5 و پهنای 2 متر ساختند و نام خود را در کتاب رکوردهای جهانی گینس برای بزرگترین راکی رود جهان ثبت کردند.

بیشترین دوی ماراتن در یک سال

وکیل 68 ساله آمریکایی لری میسون ( Larry Macon ) از سان آنتونیو توانست با تمام کردن 158 مین ماراتن خود در تگزاس رکورد شرکت در بیشترین مارتن در یک سال را از آن خود کند.

بزرگ‌ترین گردهمایی با لباس بوقلمون

در یک گردهمایی سالانه در 24 نوامبر 2001 در شهر دالاس ایالت تگزاس آمریکا 661 نفر از مردم با پوشیدن لباس هایی به شکل بوقلمون توانستند رکورد بزرگترین گردهمایی انسان های با لباس بوقلمون را از آن خود کنند.

بزرگ‌ترین توپ فوتبال جهان

عمانی ها یک توپ فوتبال بسیار بزرگ با قطر 10.08 متری و وزن 750 کیلوگرمی در مسقط ساخته اند که با این توپ توانستند رکورد بزرگترین توپ فوتبال جهان که پیش از این مکزیک دارنده آن بود را از آن خود کنند.

سریع ترین زمان پرتاب 10 پیکان

لویس کایداس مارتین ( Luis Caídas Martín ) از اسپانیا در برنامه ثبت رکوردهای جهانی گینس در مادرید اسپانیا در 4 ژوئن 2006 10 تیر پیکان را در زمان 1 دقیقه و 7 ثانیه پرتاب کند.

بزرگ‌ترین آزمون گزینشی فوتبال

بزرگترین آزمون گزینشی فوتبال، اخیرا از 8 سپتامبر تا 18 نوامبر 2012 توسط پنیرینا ژیلت (برزیل) با 5,119 شرکت کننده در جایگاه های مختلف در سراسر ریو گرانده دو سول برزیل برگزار شد.

بزرگترین بشکن جهان

یک ماه پیش در اسپانیا در یک شرکت محصولات اتومبیل، یک هنرمند و گروهی تماشاچی با همراهی هم بشکنی زدند که در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شد.

Tintin-in-America تن تن در آمریکا

گران‌ترین کاور کتاب کمیک

کاور اورژنیال کتاب کمیک تن تن در آمریکا که کاری از هنرمند بلژیکی هرژه ( Hergé ) می باشد در یک خانه حراجی در پاریس به قیمت 1.338.500 یورو فروخته شد، که بدین ترتیب گرانترین کاور یک کتاب کمیک در جهان می باشد.

گران‌ترین دوربین جهان

یک نمونه اصلی از دوربین عکاسی سری 0 لایکا در یک حراجی به قیمت 2.72 میلیون دلار فروخت شد که بدین ترتیب گران‌ترین دوربین جهان می باشد.

درازترین شیرینی ناپلئونی

200 نفر از داوطلبان، حرفه ای ها، نانواهای ژنوی و شیرینی ساز ژیل دسپلانچیز ( Gilles Desplanches ) توانستند با کمک یکدیگر درازترین شیرینی ناپلئونی ( میل فوی ) را با 1221 متر درازا درست کرده و رکورد بزرگترین شیرینی ناپلئونی در جهان را از آن خود کنند.

درازترین نوار شکلات

کمپانی ” بهترین شکلات جهان ” در شیکاگو بزرگترین نوار شکلات در جهان را با 5574 کیوگرم وزن، 91 سانتی متر بلندا و 6.4 متر درازا در 13 سپتامبر 2011 ساخت.

ساخت بیشترین قلعه ماسه ای در یک ساعت

از 1764 قلعه ماسه ای ساخته شده در ساحل خلیج لیال در شهر ولینگتون نیوزلند که توسط 100 نفر داوطلب برای این رویداد ساخته شده بودند 1523 تای آنها مورد پذیرش قرار گرفت و توانستند رکورد ساخت بیشترین قلعه ماسه ای در یک ساعت را از آن خود کنند.

بزرگ‌ترین رژه خودروهای الکتریکی

225 خودروی الکتریکی نیسان مدل لیف در یک همایش که توسط کمپانی نیسان ترتیب داده شده بود به صورت یک کاوران مسیر شهر سیلورستون در انگلستان را پیموده و توانستند رکورد کرایسلر با 218 خودرور را بشکنند.

بزرگ‌ترین کیک قیفی

مایک پنینگتون ( Mike Pennington ) از کوچکترین رستوران شهر گرینویل در ایالت کالیفرنیا جنوبی آمریکا با نام Funnelicious هم اکنون در منوی خود بزرگترین کیک قیفی جهان را با قطر 43.18 سانتی متر سرو می کند.

بلندترین اسب جهان

بلندترین اسب جهان بیگ جیک ( Big Jake ) نام دارد که یک اسب 11 ساله از نژاد بلژیکی می باشد و 210.2 سانتی متر بلندای آن می باشد.

بلندترین خر جهان

بلندترین خر جهان اوکلاهما سام ( Oklahoma Sam ) نام دارد که در وتسونویل ایالت میشیگان آمریکا زندگی می کند و 155.45 سانتی متر بلندای آن می باشد.

بلندترین سگ جهان

زئوس ( Zeus ) نام یک سگ از نژاد گریت دین می باشد که توانسته است رکورد جورج غول‌پیکر را شکسته و به عنوان بلندترین سگ جهان به کتاب رکوردهای جهانی گینس ۲۰۱۳ وارد شود.

بلندترین هتل جهان

هتل جی دبلیو ماریوت مارکوییس دوبی ( The JW Marriott Marquis Hotel Dubai ) در ایالات متحده عربی، بلندترین هتل با ارتفاع ۳۵۵٫۳۵ متر از سطرح زمین تا نوک دکلش است.

سریع‌ترین پاک کننده شیشه

تری باروس ( Terry Burrows ) از بریتانیا توانست سه شیشه استاندارد 114.3 در 114.3 سانتی متری از پنجره های یک دفتر کار را با 300 میلی متر درازا و 9 لیتر آب در 9.14 ثانیه در مسابقه ملی تمیز کردن شیشه در بلکپول بریتانیا در 9 اکتبر 2009 تمیز کند.

بیشترین ملیت ها در یک جکوزی

26 نفر از 26 کشور گوناگون در جهان توانستند با 5 دقیقه ماندن در یک وان حمام داغ در فروشگاه حمامی در شهر آلیکانته اسپانیا رکورد بیشترین ملیت ها در یک جکوزی را از آن خود کنند.

بزرگ‌ترین نقاشی آنامورفیک

بزرگترین نقاشی آنامورفیک جهان با 106.3 متر توسط جو هیل ( Joe Hill ) از گروه جو و مکس سه بعدی، هر دو از بریتانیا در روز 17 نوامبر 2011 در لندن برای جشن روز رکوردهای جهانی گینس کشیده شد.

بیشترین خلال دندان در ریش

اد کاهیل (Ed Cahill ) جوان 25 ساله از کارلوو ایرلند توانست ماه پیش با گذاشتن 3107 خلال دندان کوچک در ریش خود رکورد جالبی در این زمینه به نام خود ثبت کند.

بزرگ‌ترین آب نبات چوبی جهان

جشن ملی روز آب نبات چوبی در 20 ژوئن، در کالیفرنیا برگزار می شود و قنادهایی را می بینید که بزرگترین آب نبات چوبی جهان را درست کردند، و در مرکز شهر سان فرانسیسکوی ایالت کالیفرنیای آمریکا آن را در معرض دید عموم قرار دادند.

نگه داشتن بیشترین لیوان بر روی چانه

آشریتا فورمن ( Ashrita Furman ) آمریکایی که چندین رکورد دیگر نیز دارد در ژوئن 1997 توانست در سری برنامه های رکوردهای جهانی گینس ایالات متحده برای نخستین بار در ثبت رکورد نگه داشتن بیشترین لیوان بر روی چانه 62 لیوان را به حالت تعادل نگه دارد.

بیشترین نی در دهان

سایمون المور ( Simon Elmore ) بریتانیایی توانست در 6 آگوست 2009 400 نی را به مدت 10 ثانیه در دهان خود نگه دارد.وی این کار را در بایرن مونیخ آلمان انجام داد.

بزرگ‌ترین اطلس جهان

این اطلس زمین شناسی پلاتنی، یکی از تنها 31 نسخه موجود، با ابعاد 1.854 متر در 1.45 متر و ضخامت 6 سانتی متر است و شش نفر از کارکنان کتابخانه کمک کردند تا وزن 200 کیلوگرمی آن را از بین درها عبور دهند.

10 رکورد فیلم بت‌من

فیلم سوم کریستوفر نولان در سه پرده تراژدی شوالیه تاریکی، اکران می شود، در حالی که بتمن به هیچ وجه با رکوردهای جهانی گینس، بیگانه نیست.